Basert på meningsmålinger samlet og presentert av Poll of Polls
Sjekk også ut bloggen min, "169" for analyser og kommentarer.

Prognose

RMDGSVASpKrFVHFrP
Hele landet4,14,77,724,014,23,83,025,211,3
Østfold3,72,34,731,214,02,71,624,213,7
Akershus0,00,00,023,90,00,00,00,00,0
Oslo0,00,00,021,30,00,00,00,00,0
Hedmark0,00,00,029,50,00,00,00,00,0
Oppland0,00,00,030,50,00,00,00,00,0
Buskerud0,00,00,022,90,00,00,00,00,0
Vestfold0,00,00,024,00,00,00,00,00,0
Telemark0,00,00,029,60,00,00,00,00,0
Aust-Agder0,00,00,024,00,00,00,00,00,0
Vest-Agder0,00,00,017,80,00,00,00,00,0
Rogaland0,00,00,019,10,00,00,00,00,0
Hordaland0,00,00,021,30,00,00,00,00,0
Sogn og Fjordane0,00,00,023,60,00,00,00,00,0
Møre og Romsdal0,00,00,016,90,00,00,00,00,0
Sør-Trøndelag0,00,00,024,70,00,00,00,00,0
Nord-Trøndelag0,00,00,027,50,00,00,00,00,0
Nordland0,00,00,020,60,00,00,00,00,0
Troms0,00,00,021,90,00,00,00,00,0
Finnmark0,00,00,027,60,00,00,00,00,0

Samlet mandattall

Stjerne indikerer utjevningsmandater Se også utjevningsmandater etter restkoeffisient.

RMDGSVASpKrFVHFrP
Hele landet2484326324417
Østfold3131
Akershus13131
Oslo44335
Hedmark24
Oppland23
Buskerud331
Vestfold24
Telemark32
Aust-Agder3
Vest-Agder32
Rogaland634
Hordaland4425
Sogn og Fjordane3
Møre og Romsdal313
Sør-Trøndelag1341
Nord-Trøndelag13
Nordland116
Troms32
Finnmark121

Prognose for stemmetall

RMDGSVASpKrFVHFrP
Østfold6 0333 7817 70951 20323 0464 4712 56439 74622 536
Akershus00090 04500000
Oslo00081 17500000
Hedmark00033 95000000
Oppland00030 22200000
Buskerud00033 20400000
Vestfold00033 51200000
Telemark00028 69000000
Aust-Agder00015 72700000
Vest-Agder00018 44300000
Rogaland00048 68500000
Hordaland00064 63000000
Sogn og Fjordane00014 41900000
Møre og Romsdal00024 75300000
Sør-Trøndelag00047 25200000
Nord-Trøndelag00021 06300000
Nordland00027 68800000
Troms00020 24800000
Finnmark00010 64300000
Sum av lokale målinger127 929143 603236 5631 413 484448 189117 40493 090791 738361 336
Prosent2,12,44,023,77,52,01,613,36,0